You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
  • Váš košík je prázdny!

O Nás

Co je VOM?


VOM (Vegetační opěrné zdi) je zelená technologie na stavbu opěrných zdí s dlouholetou tradicí. Je to jednoduchý dvousložkový systém, díky kterému můžete mít postavenou přírodní, zelenou a skvěle vypadající zeď za zlomek času a peněz ve srovnání s betonovou nebo kamennou zdí. Systém VOM se skládá pouze ze dvou částí a to geotextilního pytle a spojky. Pytel po naplnění zeminou nebo směsí zemi a písku nebo štěrku jednoduše uložíte podle návodu na spojku a proces opakujete. Systém VOM je rychlý a jednoduchý a poskytuje obrovské množství využití, ať už kolem domu nebo na stavbě.

 

Pro koho je systém VOM určen?


Pro všechny!


Použití systému VOM je opravdu nekonečné. Zákazníci mohou rychle a jednoduše použít náš pytlový systém na zahradní úpravy a úpravy pozemku. Svépomocí si můžete postavit zídky, základy pro skalky nebo i krásné kaskádové terasy.
Systém VOM je samozřejmě ideální k použití i na pozemcích, kde je potřeba vytvoření opěrné zdi nebo stěny. Je to skvělá alternativa ke klasickým drahým kamenným nebo betonovým zdem, které trvá dlouho postavit, a často vyžadují odbornou pomoc. Se systémem VOM si podle jednoduchého postupu sami vytvoříte vlastní opěrnou zeď nebo stěnu stejné kvality a pevnosti, která se navíc postupem času krásně zazelená. Navíc se systém VOM dá znovu rozebrat a použít nanovo.
Systém VOM, ale není určen pouze pro zahrádkáře a malé stavby. Tento ekologický pytlový systém je vhodný i na stabilizaci svahů, úpravu říčních koryt, stavbu opěrných zdí až do výšky 20 metrů nebo k vytvoření dálničních náspů. Jelikož je tento systém ekologický, je prvotřídně využitelný i při úpravách lesů, parků a jiných míst, kde je použití betonu jednoduše vyloučeno.


Výhody systému VOM


Systém VOM (Vegetační opěrné zdi) je:

Lacnejší
Rýchlejší
Trvácny
Ekologický


Lacnejší

Systém VOM je ve srovnání s běžnou kamennou nebo betonovou zdí o přibližně 40% levnější. Při použití tohoto systému není potřeba použití drahých, specializovaných zařízení ani mechanismů jako jsou bagry, jeřáby, bednění nebo míchačky. Jednoduché stěny a zdi si pomocí systému VOM můžete klidně stavět svépomocí.

 

Rýchlejší

Systém VOM je designován s důrazem na snadnou instalaci a minimální náročnost. Tento systém pytlového systému se skládá ze dvou částí (pytle z geotextilního materiálu a spojky). Stavění zídek, skalek a zelených stěn je pomocí tohoto systému až dvakrát rychlejší než klasickým způsobem.

Trvácny

Technologie VOM má delší životnost než klasický beton a to až 120 let. Pytle ze speciálního geotextilního materiálu jsou měkké a tvárné a dají se snadno aplikovat v nestabilním nebo těžce přístupném terénu. Zároveň se skvěle hodí do prostředí, kde jsou stromy nebo keře, kde časem vytvoří zelené a trvanlivé dílo. Technologie VOM se umí efektivně vypořádat i s přebytečnou vodou, díky velké toleranci spojů. Použitá geotextilie je odolná vůči UV záření a nevadí jí ani dlouhodobé vystavení na přímém slunci. Systém VOM se navíc časem zazelená a stane se přirozenou součástí vašeho projektu.


Ekologický

Systém VOM je recyklovaný a netoxický produkt. Pro jeho použití je potřebný minimální zásah do okolní přírody. Při výrobě tohoto systému se vytvoří o 97% méně CO2 než při ekvivalentní betonové opěrné zdi nebo plotu. Rovněž je nepoužitelný pro sprejery, takže se už nikdy nemusíte obávat grafitů. Po nasazení rostlin se systém VOM změní na skutečně zelenou, přírodní součást Vašeho pozemku.TÍM GREEN BAGS